בניה ופירוק

האם מותר לשפץ דירת עמיגור

חברת עמיגור מציעה למשפחות, זוגות ויחידים שנמצאו ראויים לכך, דיור במחירים מוזלים ובתנאי תשלום מעולים. מי שנמצאו מתאימים זוכים לדיור קבוע, כאשר שכר הדירה עבור השימוש בדיור כאמור הוא נמוך. מהי חברת עמיגור ומהם מקורות המימון שלה? האם מותר לשפץ דירת עמיגור וכיצד מתייחסת החברה לדיירים המעוניינים לערוך שיפוצים? בשורות הבאות נרחיב את היריעה בנושא הדיור הציבורי של עמיגור, מקורות המימון שלו והזכויות העומדות ליחידים ולמשפחות המתגוררים בדירות השייכות לחברה הזאת.

חדר בשיפוץ

קצת על חברת עמיגור

עד לתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת היה תחום העלייה והקליטה נחלתם הבלעדית של ארגונים יהודיים וולונטריים. זאת, אף שמשרדי ממשלה שונים לקחו חלק בעשייה. משהוקם משרד העלייה והקליטה, התגלעו חילוקי דעות בין המדינה לבין הסוכנות היהודית שהייתה ועודנה תורמת מרכזית בתחום קליטת העלייה, ובעיקר בתחום הדיור לעולים. בעקבות כך, העבירה המדינה לרשות הסוכנות עשרות אלפי דירות שהיו בבעלות משותפת של המדינה והסוכנות והוקמה חברת עמיגור. נכון להיום פועלת החברה במקביל לחברת עמידר ומחזיקה ברשותה אלפי דירות, וכמה עשרות בתי גיל הזהב. החברה מציעה דיור מוגן ודיור ציבורי, תוך דגש על מתן פתרונות דיור לנזקקים ולקשישים. עמיגור הינה חברה בת של הסוכנות היהודית והיא פועלת לרווחתם של יחידים ומשפחות, שאחרת לא היו יכולים להגיע לדירה שתשמש להם מקום מגורים קבוע.

שיפוצים בדירת עמיגור – האם זה אפשרי

ככלל, חברת עמיגור אמורה לדאוג לתקינות הנכסים השייכים לה ולרווחתם של המתגוררים בהם. ואכן, החברה מבצעת מדי פעם בפעם עבודות שיפוצים ותחזוקה הן בדירות בודדות והן במבנים השייכים לחברה ומנוהלים על ידה. עם זאת, בחלק ניכר מהמקרים מבצעת חברת עמיגור אך ורק את התיקונים ההכרחיים, ולרוב התיקונים והשיפוצים המבוצעים על ידי הנציגים המקצועיים שלה אינם מספיקים אלא רק מונעים מהמבנה או מהדירה להפוך לבלתי ראויים לשימוש. לא אחת קורה שדיירים המתגוררים בדירות מהסוג הזה מנסים, בלא הצלחה, להניע את החברה לערוך שיפוצים בבית. במקרים אחרים, הם בוחרים לבצע שיפוצים בנכס בכוחות עצמם, או תוך קבלת סיוע כספי מקרובי משפחה המסתכם בכמה מאות אלפי שקלים כמו שניתן ללמוד במאמר הזה על מחירי שיפוץ דירה. התשובה לשאלה האם מותר לשפץ דירת עמיגור היא, לפיכך, שהחברה אינה מונעת מהדיירים לבצע את השיפוצים האמורים. עם זאת, השיפוצים אינם משנים את מעמדם של הדיירים שבצעו אותם ואינם מגדילים את הזכויות שלהם בנכס, מעבר למה שהיו לפני השיפוצים. במילים אחרות – הדיירים משפצים ונהנים מהדירה המשופצת, וחברת עמיגור נהנית מהעלייה במחיר הנכס, אם היא מתרחשת.

אם יש לך עניין בעריכת שיפוצים בבית, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אלים בהקדם. הם ילוו אותך לכל אורך התהליך, החל מהגדרת הצרכים ועד לסיום המוצלח שלו וקבלת דירה משופצת בהתאמה להעדפות ולצרכים של הדיירים בבית

.כיצד לקבל פיצוי על נזק מרעידת אדמה? לפרטים כנסו לכאן